

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Leakage Current | 5 µA |
| Power Rating | 600 W |
| Composition(Kit Type) | Zener |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 1 |
| Power Dissipation | 600 W |
| Peak Pulse Current | 1.1 A |
| Max Reverse Leakage Current | 5 µA |
| Element Configuration | Single |
| Direction(Counting Sequence) | Unidirectional |
| Min Breakdown Voltage | 391 V |
| Reverse Standoff Voltage | 350 V |
| Clamping Voltage | 567 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Power Line Protection | No |
| Number of Unidirectional Channels | 1 |
| Reverse Breakdown Voltage | 391 V |
| Test Current | 1 mA |
| Max Breakdown Voltage | 432 V |
| Breakdown Voltage | 391 V |
| Number of Channels | 1 |
| Polarity | Unidirectional |
| Working Voltage | 350 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 2917
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21287
Ext.Price$0.21287
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21287 | $0.21287 |
| 10 | $0.14363 | $1.43630 |
| 50 | $0.09992 | $4.99600 |
| 100 | $0.06951 | $6.95100 |
| 500 | $0.06882 | $34.41000 |
| 1000 | $0.06763 | $67.63000 |
| 3000 | $0.05198 | $155.94000 |
